تفاوت طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)

شاید برای شما هم پیش آمده که در صحبت های عامیانه بشنوید رابط کاربری سایت و یا برنامه ای خوب است اما تجربه کاربری ضعیفی دارد و یا مواردی مشابه. جالب اینجاست که اکثر این افراد اطلاعات چندانی در مورد رابط کاربری (UI)،تجربه کاربری (UX) و تفاوت آن ها باهم ندارند.

CafeChalesh

پوستر یک رسانه بصری ساده است که با اطلاعات ضروری که در مورد یک محصول ارائه می کند با مخاطب ارتباط موثری برقرار می نماید. یک طراحی می‌تواند با نگاه به یک صفحه سفید و تخیل پردازی برای طرح پوستر الهام بگیرد.

هر کسب و کاری فیزیکی یا اینترنتی، شرکت، سازمان، کارخانه یا هر نهادی برای ماندگار شدن و بهتر به خاطر سپرده شدن نیاز به یک لوگو جهت معرفی خود دارد. تاثیر لوگو در انتقال مفاهیم کسب و کار و همچین به خاطر ماندن در یاد مخاطب امری انکار ناپذیر است.

طراحی نشانه و لوگو یکی از تخصص‌های رایج و منحصر به فرد در طراحی‌های گرافیکی محسوب می‌شود. در دنیای امروز داشتن لوگو برای هر موسسه و سازمان از اولین اصول معرفی و تبلیغ است. مرتضی ممیز که خود طراح و بنیان‌گذار رشته‌ی گرافیک در ایران است، نشانه‌های بسیاری را برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات طراحی کرده که از معروف‌ترین طراحی‌های لوگو در ایران به شمار می‌روند.